DOMOWA BIAŁA CZEKOLADA Z GALARETKĄ MALINOWĄ

DOMOWA BIAŁA CZEKOLADA Z GALARETKĄ MALINOWĄ

Pamiętacie marmurkową białą czekoladę ? była swego czasu bardzo popularna na blogu. Nic dziwnego, taka domowa biała czekolada ze spiruliną jest łatwa w przygotowaniu, efektowna i przede wszystkim smaczna. Dziś chce Wam pokazać nową wersje wegańskiej czekolady. Tym razem połączyłam ją z musem malinowym:-) Przepis, który Wam dzisiaj zdradzę jest jeszcze łatwiejszy do odwzorowania. Do wykonania czekolady potrzebujemy mniej produktów niż ostatnio a główny składnik marmurkowej czekolady (tłuszcz kakaowy) zastąpiłam tahini, który nadaje czekoladzie całkiem inny, ciekawszy smak:-)

Do przygotowania czekolady potrzebujemy:

 • 30g oleju kokosowego
 • około 20g tahini
 • 30g odżywki białkowej (dowolny smak)
 • szklanka malin
 • galaretka z substancją żelującą ( u mnie o smaku truskawkowo-malinowym)

Przygotowanie:

Rozpuszczamy olej kokosowy. Dodajemy do niego tahini. Składniki dokładnie ze sobą mieszamy. Następnie dodajemy odżywkę białkową. Mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Przedkładamy do sylikonowych foremek. Wkładamy do zmarażarki na 30 min. W tym czasie przygotowujemy galaretkę 🙂 Maliny blendujemy, przedkładamy do garnuszka i podgrzewamy. Do owoców dodajemy całą galaretkę – dokładnie mieszamy i odstawiamy do ostudzenia. Wystudzony mus przekładamy do foremek z czekoladą i wkładamy do lodówki:-) Gotowe !

Please follow and like us:


6 thoughts on “DOMOWA BIAŁA CZEKOLADA Z GALARETKĄ MALINOWĄ”

 • “Wegańska”? Odżywka białkowa składa się z białek serwatki MLEKA. Radziłabym doczytać zanim zaczniesz karmić wegan kłamstwami.. Dodatkowo galaretka sklepowa jako substancję żelującą ma ŻELATYNĘ, a każdy wie, że nie jest ona roślinna. Inna sprawa, jeśli odesłałabyś do strony z produktami żelującymi wegańskimi. Niektórzy ślepo korzystają z przepisu, ufając autorowi. Bo skoro napisał, że wegańskie, to wegańskie.. Eh

  • Witam Cię serdecznie na naszym WEGAŃSKIM blogu lifestylowym:)
   Tak, wyobraż sobie, że istnieją wegańskie odżywki białkowe (…”radziłabym doczytać zanim zaczniesz karmić wegan kłamstwami”… że takie nie istnieją ;)) są rownież wegańskie galaretki z substancją żelującą zamiast żelatyny np. z firmy delecta. Jesteś na blogu o tematyce WEGAŃSKIEJ! Gdzie używa się tylko wegańskich produktów! Nie zaznaczamy tego przy każdym poście, bo ten kto wchodzi na wegańskiego bloga lifestylowego ma pełną tego świadomość, że pracujemy tyko na wegańskich produktach. Pozdrawiamy:)

 • Jak długo taka czekolada z galaretką może stać w lodówce?
  Super połączenie, na pewno wypróbuję. Pozdrawiam 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *